סיור שטח על סגווי

Segway-trip_pic

מרכז "גיאופן" מזמין אתכם להכיר את מכתש רמון, המכתש הגדול מבין המכתשים, תוך חוויה יוצאת דופן בסיורים בשטח על סגווי. אנשים מכל רחבי הארץ והעולם כבר חוו את החוויה המדברית הבלתי נשכחת, המשלבת אטרקציה דינמית ייחודית, עם מדריך טיולים מקצועי שיתאר בפניכם את תופעות הטבע שמאחורי נופי המכתש המרהיבים.

מהו הסגווי?

הסגווי (segway) הוא קורקינט חשמלי המסוגל לנוע במהירות מרבית של 20 קמ"ש ומסתו 30 ק"ג.

הוא מונע באמצעות סוללות נטענות. הנוסע עומד על לוח המחובר לשני גלגלים ומוט דמוי כידון של אופניים. השליטה על כיוון התנועה נקנית באמצעות הטיית הכידון (ימינה ושמאלה) והמהירות מושפעת מהטיית הגוף (קדימה להאצה ואחורה להאטה או לרוורס).
הסגווי פועל בהרמוניה עם הגוף וזה מה שהופך את הטיול למהנה במיוחד, כאשר ניתן להירגע ולהתבונן על הנוף תוך שיוט נינוח על גבי הכלי. ישנם דגמים שונים, הדגם שבו אנו עושים שימוש הוא 2X – דגם של סגווי שטח, בעל גלגלים עבים במיוחד לנסיעת שטח בטוחה.

תיאור מסלול הטיול:

מסלול הרכיבה עובר על פני גן הפסלים, באורך של 1 וחצי ק"מ, בסמוך לשפת מכתש רמון. מכתש רמון הוא תופעה ייחודית שאין לה מקבילה בשום מקום, שמתהווה מזה כ-200 מיליון שנה, ונופיו עצרי נשימה וחד פעמיים, אשר נוהרים לצפות בו מכל רחבי העולם.

גן הפסלים

גן הפסלים עשוי משתי שכבות פיסול מדברי. השכבה הראשונה המוקדמת יותר היא פיסול שמשתלב בסביבה. פסלי האבן שבפיסול זה מאירים ומדגישים בתוך הנוף זוויות ייחודיות. השכבה השנייה היא פיסול צלילי, העשוי פעמוני רוח המפיקים צלילים, כמו "נדנדת התופים" עם כיסאות מושבים שמולאו באבנים מרשרשות, או "שדרת פעמוני הרוח". זה מייצר חווית רכיבה שמפעילה את החושים של ההתבוננות וההאזנה. וכל רכיבה היא חוויה אחרת שמשתנה על פי עצמת ומידת הרוח והשתנות הנוף בהשפעת מזג האוויר ותנועתו הטבעית.

מפגש עם עולם החי והצומח

חווית ההתבוננות אינה מסתכמת רק בנופי המכתש המרהיבים, המורכבים הרים וצבעים נפלאים שמקורם במינרלים שהמכתש מייצר. מלבדם המכתש עשיר בחי ובצומח שנפגוש במהלך הרכיבה כמו עופות דורסים למיניהם דואים על גבי כנפי הרוח, עם מוטת כנפיהם המופלאה. וגם את עדרי היעלים המטפסים על צוקי המכתש ומשוטטים בשלווה בינות לבני האדם. ואף, בתקופות מסוימות בשנה, תן זהוב, זאב מצוי, צבוע מפוספס, שועל מצוי, שועל הנגב, צבי הנגב, וכן, אם נתבונן היטב, נשים לב שאנו מוקפים לטאות וסוג מסוים של חוגלות ששוכנות דרך קבע על מורדות הגבעות וההרים ונטמעות בהם עם צבעיהם.

תצפיות מרהיבות

במהלך ההדרכה נעצור בנקודות תצפית על המכתש מפוארות, ולא אחת יתרחש מפגש של רוח האדם עם הטבע, כמו ב"מתחם המדיטציה", חצי קשת הבנויה ממש על קצה שפת המכתש ומשקיפה על מרחבים מעוצבים בני 100 מיליון שנה, או ב"ספינת המדבר" עיגול של שמונה עמודים שבמרכזם מפרש מתכת, ובראש כל אחד מהם דג פעור פה שהרוח מפיקה בו צלילים.

מגבלות:

הרכיבה מוגלבת למשקל 45-118 קילו בלבד

הרכיבה אסורה לנשים בהריון

מתאים לבודדים, זוגות וקבוצות. הרכיבה עם ציוד מיגון : קסדה ומגני ברכיים.